Na dobranoc i dzień dobry – Mt 2, 13-15.19-23

Total
0
Shares
Warto poczekać…

Ucieczka do Egiptu. Powrót do Nazaretu

Gdy Mędrcy odjechali, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić. On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu; tam pozostał aż do śmierci Heroda.

Tak miało się spełnić słowo, które Pan powiedział przez Proroka: Z Egiptu wezwałem Syna mego. A gdy Herod umarł, oto Józefowi w Egipcie ukazał się anioł Pański we śnie, i rzekł: Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i idź do ziemi Izraela, bo już umarli ci, którzy czyhali na życie Dziecięcia . On więc wstał, wziął Dziecię i Jego Matkę i wrócił do ziemi Izraela. Lecz gdy posłyszał, że w Judei panuje Archelaos w miejsce ojca swego, Heroda, bał się tam iść.

Otrzymawszy zaś we śnie nakaz, udał się w strony Galilei. Przybył do miasta, zwanego Nazaret, i tam osiadł. Tak miało się spełnić słowo Proroków: Nazwany będzie Nazarejczykiem.

Opowiadanie pt. “O czekaniu na dusze”

Opowiadają, że podczas jakiejś “uczonej” wyprawy w głąb Afryki, miejscowi tragarze bardzo gorliwie szli naprzód. Bez większego wysiłku pokonywali każdego dnia wyznaczoną trasę.

Ale pewnego poranka tubylcy odmówili wymarszu w drogę i nie sposób ich było do tego przekonać czy namówić. Tłumaczyli uparcie: Od paru dni biegniemy co sił, ale dusze nasze nie nadążają. Teraz musimy poczekać, aby nas dogoniły.

Refleksja

Dziś wielu z nas gdzieś wciąż się spieszy. Nasze życie nabiera wciąż tempa, którego nie jesteśmy w stanie ogarnąć naszym umysłem. Ten pośpiech nie pozwala nam zatrzymać się nad tym, co jest dla nas najważniejsze. Wszystko bowiem wydaje się nam jako to najważniejsze, na tu i teraz. Wciąż zatem przyspieszamy, aby zdążyć, i wpadamy w kółko bez wyjścia…

Jezus uczy nas, że wszystko ma swój czas. Czasami trzeba odczekać, aby osiągnąć swój cel. Potrzebna jest zatem wytrwałość, która pomaga w osiągnięciu celu. Droga nie jest łatwa, ale warto, bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć swój cel.  Nasze oczekiwanie to nie bierne czekanie, ale płynąca z tego oczekiwania nauka…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Czy masz poczucie permanentnego pośpiechu?
2. Dlaczego wartego zatrzymać się na chwilę?
3. Jak osiągnąć upragniony cel?

I tak na koniec…

Pośpiech jest wrogiem szybkości (Neil Gaiman)

Total
0
Shares
(fot. kool_skatkat / Foter.com / CC BY-NC-ND)

Na dobranoc i dzień dobry – J 1, 1-18

Wszystko ma swój początek… Prolog Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może spodoba Ci się też...