Królestwo Boże pośród was jest…

Przyjście królestwa Bożego

Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: Oto tu jest albo: Tam. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest. Do uczniów zaś rzekł: Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie.

Powiedzą wam: Oto tam lub: Oto tu. Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego. Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie.

Opowiadanie pt. „Czwarte królestwo”

Zapytany na katechezie chłopiec, do którego z trzech królestw należy człowiek: mineralnego, roślinnego czy zwierzęcego – rezolutnie odpowiedział – „Człowiek należy do królestwa niebieskiego”.

Refleksja

Nasza wiara kieruje nas na przyszłe życie „w” i „z” Chrystusem w Królestwie Bożym. Tymczasem Chrystus mówi, że Królestwo Boże jest już wśród Was. Już teraz dotykamy skrawka nieba, pod warunkiem, że przestrzegamy pewnych norm zachowania, które zwarte są w przykazaniach samego Boga.

10 przykazań to nie tylko zobowiązania i obowiązki wobec Boga, ale przede wszystkim droga, która prowadzi do wolności. Tylko będąc człowiekiem wolnym możemy realizować siebie i własne marzenia. Stajemy się przede wszystkim jeszcze bardziej ludzcy…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Czy Królestwo Boże jest już pośród nas?
2. Czy 10 przykazań pomaga, czy przeszkadza Ci w życiu?
3. Jak realizować własne marzenia we współczesnym świecie?

I tak na koniec…

„Vinson wciąż tylko napominał, żeby „ujednolicać” i „upraszczać”. A przecież nie ze wszystkim tak można. Chcę przez to powiedzieć, że pewnych spraw człowiek nie może ujednolicić, uprościć, i tylko dlatego, że ktoś mu tak nakazuje” (Jerome David Salinger, Buszujący w zbożu, 24)

 

(Main Photo: Stuck in Customs / flickr.com / CC BY-NC-SA 2.0)