Na dobranoc i dzień dobry – Mk 6, 7-13

Total
0
Shares

Wyjść poza siebie i wzywać do nawrócenia…

Rozesłanie Dwunastu

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien.

I mówił do nich: Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich. Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

Opowiadanie pt. “O trzech mnichach i opacie”

Pewnego razu – opowiada staroegipska legenda – przyszli do opata trzej mnisi i zaczęli się wychwalać swoimi dokonaniami.

Pierwszy nauczył się na pamięć całego Pisma Świętego, Starego i Nowego Testamentu: – Zapełniłeś więc słowami powietrze – stwierdził sucho opat. Drugi przepisał całą Biblię. – Zapchałeś więc świat papierem – brzmiała odpowiedź. Trzeci powiedział, iż tak pościł, że jego piec zarósł trawą. – Zaniedbywałeś więc gościnność – podsumował go świątobliwy mąż.

Refleksja

Przepowiadanie Ewangelii, modlitwa, sprawowanie Eucharystii i dzieła pomocy najuboższym to misja Kościoła, do której każdy z nas został zaproszony. Misja jest trudna, ale skierowana tylko do odważnych i wielkich serc. Ta misja jest nam dana, ale też zadana, aby swoim życiem i zaangażowaniem głosić Królestwo Boga na ziemi…

Jezus, gdy wysyłał swoich apostołów, aby głosili prawdę o miłości Boga do człowieka, wiedział, że nie jest to łatwe zadanie. Stąd zwracał uwagę na mądrość i roztropność, które są potrzebne, aby misja każdego z nas zakończyła się pełnym sukcesem…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Jaką masz misję na ziemi?
2. Jak zdobyć mądrość i roztropność?
3. Jak głosić prawdę o miłości Boga i człowieka?

I tak na koniec…

“Czy pożarty misjonarz ma uważać swoją misję za spełnioną?” (Stanisław Jerzy Lec)

 

Total
0
Shares
(fot. Gphoto / Foter / CC BY-SA)

Na dobranoc i dzień dobry – Mk 6, 7-13

Rozesłać swoich uczniów… Rozesłanie Dwunastu Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im…

Może spodoba Ci się też...