Episkopat Sri Lanki w obronie życia nienarodzonych

Total
0
Shares

„W Sri Lance rokrocznie zachodzi w ciążę 400 tys. kobiet, z czego ok. 15 tys. przeprowadza nielegalną aborcję, a dziesięć z nich co roku umiera. W ubiegłym roku przeprowadzano tam każdego dnia średnio 658 aborcji” – poinformował dyrektor Departamentu Zdrowia Psychicznego w Ministerstwie Zdrowia tego południowoazjatyckiego kraju, Chithramali de Silva.

W związku z doniesieniami mediów o planowanej przez rząd częściowej legalizacji przerywania ciąży tamtejszy episkopat wydał oświadczenie, w którym apeluje do wszystkich katolików, szczególnie do katolickich polityków, o przeciwstawienie się tej decyzji.

Episkopat Sri Lanki wzywa wiernych, aby „modlili się o odrzucenie planu zezwolenia – choćby tylko w przypadku gwałtu czy kazirodztwa – na kładzenie kresu życiu kogoś, kto jest niewinny i nie może się bronić, będąc w łonie matki. Tylko Bóg jest Dawcą życia i jedynie On może decydować o jego zakończeniu” – czytamy w dokumencie cejlońskich biskupów.

mh / rv, AsiaNews

Total
0
Shares
(fot. jbdodane / flickr.com / CC BY-NC 2.0)

Biskup z DR Konga: niewyobrażalna przemoc wobec cywilów

„Wobec spokojnych obywateli dopuszczono się przemocy i niewyobrażalnych okrucieństw” – alarmuje w komunikacie przesłanym Agencji Fides ordynariusz diecezji…

Może spodoba Ci się też...