Na dobranoc i dzień dobry – Łk 4, 16-30

Total
0
Shares

Zabierz życzliwość, a zabierzesz światu słońce

Duch Pański posyła, aby nieść dobrą nowinę

“Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane: Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski od Pana”.

Opowiadanie pt. “Jak głosić Ewangelię?”

Podczas jednej z konferencji prasowych zapytano Matkę Teresę z Kalkuty, jak głosić Ewangelię komuś, kto cierpi głód. – Można czynić to – odpowiedział Anioł Kalkuty – na przykład tak… i wyciągnęła ręce, a potem nagle cofnęła jedną dłoń, jakby miała rzucić kamieniem. – Albo na przykład tak… zrobiła z dłoni miseczkę i podała ją w geście ofiarowania…

Refleksja

Dużo dziś gestów nienawiści. Jedno czasami źle sformułowane słowo, gest czy reakcja, niszczą relacje między ludźmi.

Tymczasem człowiek potrzebuje tak niewiele, aby być szczęśliwym. Zwykły gest miłości czy życzliwości ukazują piękno ludzkiego serca. Mały gest otwartego serca potrafi zmienić tak wiele w naszej codzienności. Zwykły uśmiech działa jak słońce. Rozjaśnia naszą duszę, ale ukazuje też, kim jesteśmy jako ludzie. Gesty życzliwości ukazują nam w jaki sposób możemy sobie nawzajem pomagać i wspomagać się, a nie współzawodniczyć i walczyć na śmierć i życie.

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Czym jest gest nienawiści dla Ciebie?
2. Czy niszczy on tylko osobę do której gest ten jest skierowany?
3. Czy walka i nienawiść to jedyny sposób na życie?

I tak na koniec…

“Zabierz życzliwość, a zabierzesz światu słońce i uczynisz stosunki między ludźmi nie do zniesienia” (św. Grzegorz Wielki)

 

(Main Photo: OtherThink / flickr.com / CC BY-NC-SA 2.0)

 

 

Total
0
Shares
(fot. Ryan Hickox / flickr.com / CC BY-SA 2.0)

23 N. zwykła, Głuchy i niemy duchowo, Mk 7, 31-37

Okres wakacyjny to czas odpoczynku. Zdjęcia, które mamy na pamiątkę miejsc w których byliśmy, ludzi, których spotkaliśmy i…

Może spodoba Ci się też...