Na dobranoc i dzień dobry – Łk 21, 25-28.34-36

Total
0
Shares

Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie…

Przyjście Chrystusa i potrzeba czujności

Jezus powiedział do swoich uczniów: Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka, jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym.

Opowiadanie pt. “O sztormie na morzu”

Działo się to podczas połowu, kiedy to na szerokim morzu gwałtowny sztorm zaskoczył zmęczonych rybaków. Ci tak się mocno wystraszyli, że w mgnieniu oka rzucili wiosła, padli na kolana i wyciągnąwszy ręce ku niebu, błagali Boga i ludzi o ratunek. Im więcej prosili, tym łódź coraz bardziej oddalała się od brzegu.

Wtedy rzekł do nich stary, doświadczony rybak: – Co takiego? Wyrzuciliście wasze wiosła? Modlić się do Boga i wiosłować ku brzegowi – to jedna całość!

Refleksja

Czuwać, znaczy żyć mądrze. Żyć mądrze, znaczy być przygotowanym na każdą ewentualność w naszym życiu, aby ponownie narodzić się do tego, co nowe. Czuwać znaczy być ciągle gotowym i otwartym na to, co przynosi życie. Z wszystkimi jego niespodziankami, zagadkami, ale też i nieszczęściami…

Jezus zachęca nas do czuwania, abyśmy byli gotowi, kiedy On ponownie przyjdzie. Nie wiemy kiedy przyjdzie, dlatego wciąż trzeba być gotowym na Jego przyjście. Pomocna w tym jest nasza modlitwa, która prowadzi do celu naszej wędrówki, jakim jest Jego królestwo…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Czy Twoje życie jest nieustannym czuwaniem?
2. Czy mądrość i zaradność ludzka pomaga Ci w czuwaniu?
3. Czy wierzysz w cel ostateczny jakim jest Jego królestwo?

I tak na koniec…

“Boże czuwaj na moimi sprawami, tymi dużymi i małymi, by te małe nie stały się dużymi, a duże małymi” (Modlitwa znaleziona w Internecie)

 

(Main Photo: Bondseye / flickr.com / CC BY-NC 2.0)

 

Total
0
Shares
(fot. Alive in Calgary / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)

1 N. Adwentu, Czujność 24/7/365, Łk 21, 25-28. 34-36

Elektryfikacja była dla mojej rodzinnej wsi Oseredek wydarzeniem epokowym. Patrzyłem na to wydarzenie oczyma sześcioletniego dziecka. Niektórzy z…

Może spodoba Ci się też...