Na dobranoc i dzień dobry – Mk 3, 1-6

Total
0
Shares

Życie ocalić, czy zabić…

Uzdrowienie w szabat

W dzień szabatu Jezus wszedł do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschłą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć. On zaś rzekł do człowieka, który miał uschłą rękę: Stań tu na środku! A do nich powiedział: Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego czy coś złego? Życie ocalić czy zabić? Lecz oni milczeli.

Wtedy spojrzawszy wkoło po wszystkich z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serca, rzekł do człowieka: Wyciągnij rękę! Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa. A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz odbyli naradę przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

Opowiadanie pt. “Religia przebaczenia”

Jeden z wrogów chciał skrytobójczo zabić księcia Guise. Zamachowca schwytano i przyprowadzono przed oblicze możnowładcy. – Czy uczyniłem ci kiedykolwiek coś złego, że chciałeś mnie zamordować? – Nie – odrzekł hugenot. – Chciałem cię zabić, bo jako największego wroga mojej religii nienawidzę cię i przeklinam. – Jeżeli twoja wiara – odpowiedział książę – każe ci nienawidzić mnie, to moja nakazuje mi przebaczyć ci. Idź! Jesteś wolny!

Refleksja

Wkładamy bardzo dużo sił i energii, aby zachować swoje życie. Każdy trud, starania i zaangażowanie kosztuje nas wiele czasu. Jest on potrzebny, abyśmy funkcjonowali w świecie w którym często bezlitośnie wykorzystywana jest dobroć naszego serca. Dlatego trzeba wiedzieć kiedy nie przekroczyć linii, która może zniszczyć nasze i czyjeś życie. Częste balansowanie na tej cienkiej linii wiary i niewiary, czyli życia i śmierci, nie służy innym, ale przede wszystkim nam samym…

Każdy moment życia jest dobry, aby go przemienić na lepsze rozumienie otaczającego nas świata. Warunek jest jeden i podstawowy: trzeba przyjąć logikę myślenia i działania, którą przedstawia nam Jezus. Musi zatem w nas być ufność, która bezgranicznie odda nas w ręce samego Boga…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Czy warto zachować swoje życie?
2. Czy każdy czas jest dobry, aby zmienić swoje życie?
3. Czy masz w sobie ufność do Boga?

I tak na koniec…

“Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne” (William Shakespeare)

 

Total
0
Shares
(fot. Stitcher Scribbler / Foter.com / CC BY-NC-ND)

Na dobranoc i dzień dobry – Mk 3, 1-6

Życie ocalić i dać radość… Uzdrowienie w szabat W dzień szabatu Jezus wszedł do synagogi. Był tam człowiek,…

Może spodoba Ci się też...