Na dobranoc i dzień dobry – J 3, 31-36

Total
0
Shares

Świadczymy o Nim każdego dnia…

Jezus a Jan Chrzciciel. Nikodem

Jezus powiedział do Nikodema: Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkimi, a kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba pochodzi, Ten jest ponad wszystkim. Świadczy On o tym, co widział i słyszał, a świadectwa Jego nikt nie przyjmuje. Kto przyjął Jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny.

Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi słowa Boże: a z niezmierzonej obfitości udziela /mu/ Ducha. Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce. Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży.

Opowiadanie pt. “Medytacja”

Namiestnik odwiedził Mistrza, aby zasięgnąć u niego rady. – Interesy państwa nie pozwalają mi na czytanie długich rozpraw – powiedział: – Czy możesz uczony mężu człowiekowi tak zajętemu jak ja, w jednym lub dwóch zdaniach streścić istotę religii? – Potrzebuję na to jednego tylko słowa, Wasza Wysokość. – Nie do wiary! Jakież to nadzwyczajne słowo? – Cisza. – A jaka droga prowadzi do ciszy? – Medytacja. – A co to jest, jeśli mogę zapytać Mistrzu, medytacja? – Cisza.

Refleksja

W naszym odkrywaniu Boga potrzebna jest nam cisza. To ona przybliża nas do odkrywania Jego ścieżek, ale również własnych pragnień, które jeśli są zgodne z drogami Boga, wtedy dają szczęście. Przenikanie się tych dwóch dróg jest bardzo ważne w naszej codzienności, bo nadaje jej sens. Odkrywanie ciszy w naszym życiu jest tylko wtedy możliwe, gdy znajdziemy na nią czas. Dlatego tak ważne jest pójście w miejsce osobne, które pozwoli nam wejść w nasze serce…

Jezus niejednokrotnie odchodził w miejsce odosobnione, aby tam, w ciszy spotkać się z Ojcem. Z tego spotkania czerpał siły i energię, aby móc dzielić się sobą z innymi. To dzielenie się sobą, to dzielenie się “ciszą serca” w której jest sam Bóg. To On do nas o każdej porze dnia i nocy mówi…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Do czego potrzebna jest nam cisza?
2. Jak sprawić, aby nasze drogi były drogami samego Boga?
3.  Jak dzielić się sobą z innymi ludźmi?

I tak na koniec…

Trzy słowa najdziwniejsze

Kiedy wymawiam słowo Przyszłość,
pierwsza sylaba odchodzi już do przeszłości.

Kiedy wymawiam słowo Cisza,
niszczę ją.

Kiedy wymawiam słowo Nic,
stwarzam coś, co nie mieści się w żadnym niebycie.
(Wisława Szymborska)

 

Total
0
Shares
(fot. Amen-Ra / Foter / Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic / CC BY-NC-SA 2.0)

Na dobranoc i dzień dobry – Mt 11, 25-30

Ucieczka nic Ci nie da… Objawienie Ojca i Syna. Wezwanie do utrudzonych W owym czasie Jezus przemówił tymi…

Może spodoba Ci się też...