Na dobranoc i dzień dobry – J 16, 5-11

Total
0
Shares

Dokąd idziesz?…

Sąd Ducha Świętego

Jezus powiedział do swoich uczniów: Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: Dokąd idziesz? Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce.

Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was. On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O grzechu – bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś – bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie – bo władca tego świata został osądzony.

Opowiadanie pt. “O skoczku i polityku”

Skoczek spadochronowy wyskoczył z samolotu. Ponieważ było wietrznie, zaniosło go daleko od celu. Spadochron zaplątał się w jakieś drzewa, a on wisiał tak godzinami w powietrzu i wołał o pomoc. W końcu ktoś przechodził tamtędy, spojrzał w górę i zapytał, jak dostał się na drzewo.

Skoczek opowiedział mu o swoich tarapatach i zapytał: – Gdzie jestem? – Na drzewie – brzmiała odpowiedź. – Pan musi być politykiem – powiedział ten z góry. – Tak, jestem – przytaknął zdziwiony ten z dołu – ale jak pan na to wpadł? – Bo to, co pan mówi, jest na wskroś słuszne i prawdziwe, a mimo to całkowicie zbędne.

Refleksja

Wciąż zastawiamy się gdzie idziemy, ku czemu podążamy i jaki jest cel naszej drogi życia. Odpowiedź nie jest łatwa, bo tylko zawsze tylko fragmentaryczna. Odczytując na bieżąco to, co dzieje się w naszym życiu, wciąż odkrywamy część siebie i działania Pana Boga względem nas. Poznawanie naszej zależności od innych ludzi i własnych ograniczeń nie jest łatwe do zaakceptowania. To często nas podłamuje i nie daje energii do podejmowania kolejnych wyzwań. Tymczasem jest tak, że jak są pytania, to są też i kolejne wyzwania skierowane ku przyszłości…

Jezus ukazuje nam cel naszej podróży jakim jest jedność z Ojcem. Wszelkie trudności, które napotkał On w swoim życiu, wziął na siebie i pomagał rozwiązywać je innym. Chce dla nich dobra, zdrowia, uśmiechu i radości – uzdrowienia. Tylko w ten sposób Jego misja ma sens. Bycie z innymi i dla innych jest Jego główną misją głoszenia światu miłości samego Boga…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Czy zastanawiasz się nad tym, gdzie i ku czemu zdążasz?
2. Czy zależność od innych pomaga Ci, czy przeszkadza?
3. Czy bycie “dla innych” jest dziś łatwe?

I tak na koniec…

Jakość naszego życia sprowadza się do jakości naszych związków z innymi ludźmi (Anthony Robbins)

 

Total
0
Shares
(fot. ViaMoi / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)

Na dobranoc i dzień dobry – J 16, 12-15

Duch Prawdy doprowadzi was do całej prawdy… Sąd Ducha Świętego Jezus powiedział swoim uczniom: Jeszcze wiele mam wam…

Może spodoba Ci się też...