Diecezja Barisal zainauguorwała swoją działalność

Total
0
Shares

„Nowa diecezja będzie pomagać nie tylko katolikom, ale także wielu innym ludziom, by dawać świadectwo o Chrystusie” powiedział nowo mianowany bp Lawrence Subroto Howlader w czasie uroczystości, która oficjalnie rozpoczęła działalność nowej Diecezji Barisal. W wydarzeniu uczestniczyło ok. 2.5 tys. osób, w tym dwóch arcybiskupów, sześciu biskupów i 200 księży z całego Bangladeszu. Inauguracja miała miejsce na terenie Udayan High School.

“Bardzo dziękuję kapłanom, siostrom zakonnym, braciom zakonnym i katechetom, którzy pielęgnują wiarę katolików w tym miejscu, gdzie stworzyliśmy nową diecezję” – powiedział biskup Diecezji Barisal. Stało się to po dziesięciu latach składania wniosków w tej sprawie. Wysiłek ten nie poszedł na marne. Nadal będziemy “służyć z troską i miłością. Diecezja prowadzi trzy szkoły średnie, sześć klinik i wiele innych działalności dobroczynnych” – dodał biskup nominat.

“Rozpoczęliśmy proces tworzenia Diecezji Barisal dziesięć lat temu” – powiedział Patrick D’Rozario, arcybiskup Dhaka. “Dzięki naszym wysiłkom osiągnęliśmy sukces. Teraz nowy biskup będzie mógł w nowej diecezji wypełniać wolę Bożą”.

Kościół w Bangladeszu rozwija się bardzo szybko i dynamicznie. Bangladesz ma obecnie siedem diecezji oraz archidiecezję Dhaka. Stworzona przez Papieża Franciszka w dniu 29 grudnia 2015 roku, Diezezja Barsial dotychczas terytorialnie należała do Diecezji Chittagong i znajduje się 123 km na południe od Dhaka. Jest miejscem dla 16 tysięcy katolików mieszkających w obszarze 15 milionowej aglomeracji. W ciągu ostatnich 20 lat liczba diecezji na terenie tego kraju została podwojona.

mh/ AsiaNews.it

 

Total
0
Shares
(fot. PROFrans de Wit / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)

Tajwan: specjalna wystawa działalności Kościoła w Azji

Nation Palace Museum (NPM) w Tajwanie otworzyło specjalną wystawę zatytułowaną: „Skarby z nieba: specjalna wystawa artefaktów ze Stolicy…

Może spodoba Ci się też...