Kura i orle pisklę

Total
0
Shares

Ktoś podrzucił kurze jajo orła .Po wykluciu pisklę było nieporadne i brzydkie, nie nadążało za stadem. Potykało się na równej drodze i nie radziło sobie jak pozostałe kurczęta. Matka była zrozpaczona.

Uczyła swoje dzieci, że przeznaczeniem ich rodu jest kopanie w ziemi i szukanie robaków. Największe zagrożenie dla nich stanowią drapieżne ptaki, które nagle spadają z wysoka. Małe orlątko było bardzo nieszczęśliwe, ale zamiast lękać się, spoglądało z tęsknotą w górę i marzyło o tym, jak to cudownie latać w przestworzach. Było mu przykro, że jego mama uważa inaczej.

Pewnego razu nadleciał wielki orzeł, matka z przerażeniem zagarnęła pisklęta pod swoje skrzydła, a małe orlę rozmarzonym wzrokiem śledziło jego lot. Zostało ukarane przez mamę. Nie chciało robić jej przykrości i w nocy ćwiczyło latanie na skałkach. Spotkało dorosłego orla, który wyjaśnił mu, kim jest naprawdę. Życie orlątka odzyskało sens.

Odkryj, kim jesteś i jakie jest Twoje powołanie.

https://www.youtube.com/watch?v=yMMk5tmydas

Total
0
Shares
(fot. John Lamb / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)

Sokrates i trzy sita

Do mądrego Sokratesa przybiegł ktoś wzburzony i rzekł: “Posłuchaj Sokratesie, tego, co ci muszę powiedzieć jako twój przyjaciel…”…

Może spodoba Ci się też...