Raport Roczny Amnesty International 2016

Total
0
Shares

Raport Roczny Amnesty International 2016, przedstawiony 22 lutego, stwierdza, że rok 2016 przyspieszył kryzys łamania praw człowieka w Ameryce Łacińskiej. Kraje takie jak Meksyk, Wenezuela, Salwador, Honduras i Gwatemala ucierpiały najbardziej z powodu nadużywania i bezkarności łamania praw człowieka.

“Kryzys ten jest połączony ze wszystkim, co dzieje się w danym regionie” – powiedziała Erika Guevara-Rosas, dyrektor Amnesty International dla Ameryk.

Raport wskazuje, że np. w Meksyku „bezkarność stosowania tortur czy innych form znęcania się nad ludźmi jest niewyobrażalny”, a dotyczy dziś 4.715 więźniów.

Innym problemem jest imigracja. Utrzymuje się on każdego roku, zwłaszcza ze względu na bliskość geograficzną ze Stanami Zjednoczonymi. Szacuje się, że każdego roku około 400 tysięcy nielegalnych imigrantów przekracza południową granicę Meksyku.

Dokument wskazuje, że do października 2016 złożono 6.898 wniosków o azyl, ale status uchodźcy został przyznany tylko 2.162 osobom. 93 procent wniosków składają obywatele Salwadoru, Hondurasu i Gwatemali.

Raport podaje, że w 2016 roku z takich krajów jak Gwatemala, Honduras czy Salwador wypędzono z domów około 150 tysięcy mieszkańców” – zauważyła Guevara-Rosas.

Nawiązując do danych rządu meksykańskiego, pod koniec 2016 roku, 29.917 osób zaginęło (22,414 mężczyzn i 7,503 kobiet), a 11 dziennikarzy zostało zabitych.

mh/ fides.org

Total
0
Shares
(fot. Zoriah / flickr.com / CC BY-NC 2.0)

Izraelskie buldożery niszczą beduińskie wioski i szkoły

Buldożery armii izraelskiej rozpoczęły rozbiórkę beduińskich wiosek na terytorium okupowanym w West Bank, we wschodniej części Jerozolimy, uznanym…

Może spodoba Ci się też...