Izraelskie buldożery niszczą beduińskie wioski i szkoły

Total
0
Shares

Buldożery armii izraelskiej rozpoczęły rozbiórkę beduińskich wiosek na terytorium okupowanym w West Bank, we wschodniej części Jerozolimy, uznanym za strategiczne miejsce do tworzenia nowych żydowskich osiedli. Wprowadzany plan zmusił do przymusowego przeniesienia beduińskich wiosek Al Ahmer Khan, Abu Hindi i Abu Nawar.

Siostry zakonne Azezet i Agnes to misjonarki kombonianki, zaangażowane w tworzeniu szkół w tym obszarze, wyraziły niepokój, strach i frustrację Beduinów dotyczący planów przymusowego wysiedlenia mieszkańców 42 chat w Khan Al Ahmer oraz zburzenia, zbudowanej z 2200 opon samochodowych, szkoły w której uczy się obecnie 178 dzieci z plemienia Jahalin.

“W tej sytuacji wielkiej niepewności, my same doświadczamy frustracji w obliczu tak wielkiej niesprawiedliwości i łamania praw człowieka, a w dodatku niemożności znalezienia słów pociechy i pocieszenia… Prosimy o modlitwę i sprawiedliwości dla naszych braci i sióstr; oby Pan okazał im łaskę i pomógł im” – mówią misjonarki kombonianki.

mh, fides.org

Total
0
Shares
(fot. Jason Trbovich / flickr.com / CC BY 2.0)

Ghana: 60. rocznica odsyzkania niepodległości i poświęcenie NSPJ

Kościół katolicki w Republice Ghany rozpoczyna nowennę w celu duchowego przygotowania do ponownego poświęcenia tego kraju Najświętszemu Sercu…

Może spodoba Ci się też...