Timor Wschodni: nadzieja na ewangelizację

Total
0
Shares

„W Timorze Wschodnim są wielkie nadzieje na przyszłość ewangelizacji, ale zawsze ważne jest i konieczne, aby wzmacniać wiarę naszej społeczności” – powiedział bp Virgilio Carmo da Silva z Diecezji Dili w Timorze Wschodnim, który liczy około 1,2 mln mieszkańców (96,5 proc. populacji to katolicy, a 2,5 proc. – protestanci). Posiada on trzy diecezje w Dili, Baucau i Maliana. Jest to kraj azjatycki z najwyższym odsetkiem wiernych.

Ludność Timoru Wschodniego jest bardzo młoda. Trzy czwarte populacji jest w wieku poniżej 30 roku życia, a prawie połowa to dzieci. W związku z tym, bp Carmo da Silva zwrócił uwagę, że Kościół ma bardzo ważną rolę w formowaniu sumień obywateli Timoru, zwłaszcza że wielu katolików ma tendencję do powrotu do swoich dawnego systemu wierzeń animistycznych. Biskup zwrócił również uwagę na obecność kościołów zielonoświątkowych, które czasami “konkurują o wiernych”, co powoduje przechodzenie ochrzczonych z jednej wspólnoty do drugiej.

Wśród potrzeb występujących wśród młodego społeczeństwa bardzo ważny jest rozwój sektora edukacji. Zaangażowanie zakonów jak jezuici czy salezjanie oferujących swój wkład i współpracę przyczynia się do tworzenia systemu edukacyjnego, który od 2002 roku jest całkowicie przebudowywany.

mh / fides.org

Total
0
Shares
(fot. DVIDSHUB / flickr.com / CC BY 2.0)

Apel ws. grup chrześcijan zachęcających do zemsty wobec sunnitów

Ryan Salem, który twierdził, że iraccy chrześcijanie są obecni i gotowi do walki w Mosulu, aby zemścić się…

Może spodoba Ci się też...