Na dobranoc i dzień dobry – Mt 11, 2-11

Total
0
Shares

Daj świadectwo o kimś…

Poselstwo Jana Chrzciciela. Świadectwo Jezusa o Janie

Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?

Jezus im odpowiedział: Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi.

Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: Coście wyszli oglądać na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale coście wyszli zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po coście więc wyszli? Proroka zobaczyć? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka.

On jest tym, o którym napisano: Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on.

Opowiadanie pt. “O dwóch rybach i robaku”

Dwie ryby umówiły się na “spacer” po czystej wodzie. Nagle zjawił się przed ich oczami tłuściutki robaczek. – Widzisz tego robaka? – zaczęła jedna z nich. Robak ten nabity jest na haczyk. Haczyk przymocowany jest do żyłki. Żyłka wisi na wędzisku. Wędzisko trzyma w ręku uważnie człowiek. Jeżeli teraz połkniesz robaka, metalowy haczyk wbije się w twój pyszczek i człowiek wyciągnie cię z wody. I tak skończysz swój żywot na patelni.

– Ha, ha – odparta druga ryba. Takie bajeczki to opowiadała już moja babcia, gdy byłam dzieckiem. Nie wierzę w takie historie. Jak można w to wierzyć; przecież jeszcze nikt z patelni nie wrócił, aby dać temu świadectwo. To tylko czcza gadanina. Jak nie chcesz ty tego smacznego kąska; to biorę go ja.

Rzeczywiście była to przynęta i ryba złapała się na wędkę, i skończyła na patelni. Ale i tym razem nie wróciła, aby to wiarygodnie opowiedzieć.

Refleksja

W naszym życiu ważne jest, abyśmy dobrym słowem mówili o tych, którzy są dla nas dobrzy. Świadectwo ich życia powinno dotyczyć nie tylko tego, co mówią, ale przede wszystkim tego, co robią. Wszystko po to, aby ich zaangażowanie w tworzenie “lepszego świata” nie zostało ominięte. Przyczyniamy się w ten sposób pośrednio głoszenia dobra na ziemi…

Jezus uczy nas, że własnym życiem powinniśmy świadczyć, że potrafimy dzielić się naszym sercem, dobrocią i życzliwością. Tylko w ten sposób możliwa jest budowa lepszego jutra. Tylko dając nadzieję na takie lepsze jutro, będziemy w stanie pomóc światu, który potrzebuje “bożych ludzi”, posiadających w sobie wiarę, nadzieję i miłość…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Czy dobrze mówisz i wspominasz innych ludzi?
2. Za co najbardziej cenisz innych ludzi?
3. Jak budować “lepsze jutro”?

I tak na koniec…

Niech wspaniałe świadectwa miłości Ojczyzny, bezinteresowności i heroizmu, jakich mamy wiele w naszej historii, będą wyzwaniem do zbiorowego poświęcenia wielkim narodowym celom (Jan Paweł II)

Total
0
Shares
(fot. Steve Snodgrass / flickr.com / CC BY 2.0)

4. Rekolekcje Adwentowe 2019, Świeca, której na imię NADZIEJA

Najpiękniejsza pochwała, jaka wyszła z ust samego Chrystusa, skierowana była pod adresem Jana Chrzciciela. Mówi Chrystus: „Między narodzonymi…

Może spodoba Ci się też...