Na dobranoc i dzień dobry – J 15, 9-17

Total
0
Shares

Być z Nim blisko…

Prawa zjednoczenia i przyjaźni z Chrystusem

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.

To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.

Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał, aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali.

Opowiadanie pt. “Miłość, której nie można kupić”

Przed urodzinami swojej córki do sklepu z zabawkami przyszli rodzice i zwrócili się do sprzedawczyni: – Wie pani… Cały dzień jesteśmy w pracy, poza domem. Chcielibyśmy kupić coś, co ucieszy dziecko, na dłuższy czas je zajmie, ukoi samotność.

– Bardzo mi przykro, proszę państwa – uśmiechnęła się przyjaźnie sprzedawczyni – ale nie prowadzimy sprzedaży rodziców.

Refleksja

Miłości nie da się kupić, ani też sprzedać. Nie można na nią zapracować, bo przecież jest wolnym darem każdego człowieka. Miłość wyraża całe nasze człowieczeństwo. Od niej zależy jak spostrzegamy to co dzieje się w świecie i wokół nas…

Jezus uczy nas miłości nieograniczonej i wolnej. Wie, ze nasza miłość może być przesiąknięta egoizmem. On wie też, że tam, gdzie jest egoizm, nie ma już miłości. Egoizm bowiem jest trucizną, która niszczy miłość w  zarodku. Warto zatem leczyć się z egozimu i być człowiekiem dla innych na “huśtawce naszego życia”…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Czy miłość jest łatwa?
2. Dlaczego miłość jest tak ważna w naszym życiu?
3. Dlaczego jest w nas egoizm?

I tak na koniec…

“Są tacy, którzy uciekają od cierpienia miłości. Kochali, zawiedli się i nie chcą już nikogo kochać, nikomu służyć, nikomu pomagać. Taka samotność jest straszna, bo człowiek uciekając od miłości, ucieka od samego życia. Zamyka się w sobie” (Jan Twardowski)

 

Total
0
Shares
(fot. Leo Hidalgo / flickr.com / CC BY 2.0)

6 N. Wielkanocna, Uwierz potędze miłości, J 15, 9-17

Czytając Ewangelię Jana, Jego 15 rozdział (9-17), słyszymy m.in. takie słowa, które padają z ust Pana Jezusa: „To…

Może spodoba Ci się też...