Na dobranoc i dzień dobry – Łk 11, 1-4

Total
0
Shares

Nauczyć się modlić…

Modlitwa

Gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i skończył ją, rzekł jeden z uczniów do Niego: Panie, naucz nas się modlić, jak i Jan nauczył swoich uczniów.

A On rzekł do nich: Kiedy się modlicie, mówcie: Ojcze, święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawinił; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie.

Opowiadanie pt. “O dwóch furmanach i jednym aniele”

Dwóch furmanów – jeden bardzo pobożny, drugi wcale wpakowało się z pełnymi wozami w okropne błoto. Wozy ugrzęzły po osie, konie rwały uprząż; ale dalej ani rusz. Ten pierwszy padł zaraz na kolana w szlam i modlił się głośno o pomoc Boga, obserwując cały czas reakcję nieba.

Drugi natomiast klnąc niemiłosiernie próbował wszystkich środków, aby jak najszybciej wydostać się z tych tarapatów: znosił kamienni gałęzie, chwytał za szprychy, okładał konie.

I oto zdarzył się cud: z nieba zstąpił rzeczywiście anioł. Ku zaskoczeniu obu woźniców udał się jednak do tego, który cały czas siarczyście przeklinał. Zmieszany furman nie chciał wierzyć: – Przepraszam, ale to musi być pomyłka. Ta pomoc należy się z pewnością temu drugiemu. – Nie – wyjaśnił anioł – ta pomoc jest przeznaczona dla ciebie. Bóg pomaga temu, kto nie szczędzi rąk do pracy!

Refleksja

Modlitwa to czas wsłuchania się w swoje serce, w swoje myśli, także ciało, a w sumie w całego siebie. Modlitwa służy nam do podtrzymywania kontaktu z Tym, który jest naszym Stwórcą. Ta niewidoczna wieź i porozumienie z Bogiem ma realny wpływ na nasze życie. Dlatego tak ważne jest, abyśmy poświęcali Temu, który nas stworzył , nasz czas i życie, by podtrzymać Jego realny wpływ na nasz los i życie…

Jezus uczy nas, jak bardzo ważny dla nas ludzi jest kontakt z Bogiem Ojcem, stwórcą nieba i ziemi. W chrześcijańskim uwielbieniu Boga dziękujemy mu nie tylko za dar stworzenia, ale wciąż podtrzymujemy z nim wieź, która daje wiarę, nadzieję i miłość. Nasza modlitwa powinna być konkretnym wejściem w relację z Bogiem, a nie czczym gadaniem, które nie ma w ogóle realnego wpływu na nasze życie…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Dlaczego modlitwa jest tak ważna?
2. Dlaczego należy się Bogu nasza wdzięczność?
3. Jak rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość?

I tak na koniec…

Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy (Søren Kierkegaard)

 

(Main Photo: Leighton Ramos / Flickr.com / CC BY 2.0)

 

 

Total
0
Shares
(fot. jesuitinstitute.org/Pictures/LifeRubens)

1. Młodość Ignacego Loyoli, Podążając drogą Pielgrzyma, Antonio Betancor SJ

“Aż do dwudziestego szóstego roku życia był człowiekiem oddanym marnościom tego świata. Szczególniejsze upodobania znajdował w ćwiczeniach rycerskich,…

Może spodoba Ci się też...