Trzymaj się prawdy

Total
0
Shares

Pewien Uczeń zapytał Mistrza: Naucz mnie odróżniać prawdę od fałszu. Mistrz zaprowadził Ucznia nad brzeg rzeki, tam chwycił jego głowę i trzymał pod wodą przez minutę, mimo, że ten się szamotał. Kiedy puścił Uczeń się zapytał: Dlaczego? Mistrz na to: Czego pragnąłeś wtedy tam pod wodą najbardziej? Powietrza… odpowiedział Uczeń.

Mistrz na to: przyjdź do mnie jak będziesz pragnął prawdy tak bardzo jak powietrza. Chce Prawdy. Nieprawdą jest bowiem wmawianie Tobie, że ktoś wie co jest lepsze dla Ciebie. Nikt nie ma przyzwolenia na  znieważenie, zniewalanie, pozbawianie wyboru, na gwałt na Twojej duszy.

Nikt nie ma prawa Ci wmawiać, że ” Twój ból ma być większy niż jego” Bo pogardza  samym sobą, cierpi z poczucia winy i samotności o rozmiarze czarnej dziury…

Prawdą jest to, że tylko współczucie, empatia i Miłość jest drogą we właściwym kierunku. Nienawiścią niczego dobrego jeszcze nikt  nie zbudował. Nie  daj się klamstwom, trzymaj się Prawdy.

(Main Photo: mishey_mouse / flickr.com / CC BY-NC 2.0)

Total
0
Shares
(fot. Sarah Horrigan / flickr.com / CC BY-NC 2.0)

Na dobranoc i dzień dobry – Mk 13, 33-37

Czujność każdego dnia… Potrzeba czujności Jezus powiedział do swoich uczniów: Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten…

Może spodoba Ci się też...