Na dobranoc i dzień dobry – Łk 10, 21-24

Total
0
Shares

Nie mądrym, ale prostaczkom…

Objawienie Ojca i Syna

W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli.

Opowiadanie pt. “Dobry słuch”

Papież Jan XXIII, jeszcze jako kardynał, otrzymał od swojego ojca, mądrego wieśniaka, taką radę: “Zapamiętaj, że na pewnych wysokościach ludzie tracą słuch. Zapominają słyszeć ludzi. Nikczemni zadbają o to, żebyś wielu rzeczy nie słyszał. Strzeż się, strzeż się nikczemnych”.

Refleksja

Warto czasami trudne sprawy próbować zrozumieć “ot tak, po prostu”, bez zastanawiania się i głębszej analizy. Ważne jednak, że to podejście powinno odbywać się z dużym zaufaniem do Boga, który jest stwórcą i twórcą tego co było, jest i będzie. Tylko wtedy jesteśmy w stanie zaakceptować to, co jest, z wielką radością i nadzieją…

Jezus uczy nas, że pojmowanie rzeczywistość w sposób prosty i nie skomplikowany pozwala nam na przeżycie tego naszego życia w sposób odważny, pełny i przede wszystkim radosny. Każde zawiłości filozoficzne, czy to teologiczne często mogą nam zakryć prawdę o działającym Bogu, który jest w każdym człowieku od momentu jego przyjścia na ten fascynujący świat…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Jak podchodzisz do codziennego życia?
2. Czy akceptujesz to, co jest z wiarą i zaufaniem?
3. Czy masz w sobie “zaufanie prostaczka”?

I tak na koniec…

Szanujmy mądrych, przykładnych, chwalebnych, śmiejmy się z głupich, choć i przewielebnych (Ignacy Krasicki)

 

Total
0
Shares
(fot. utilitarian / flickr.com / CC BY-NC 2.0)

Na dobranoc i dzień dobry – Łk 10, 21-24

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi… Objawienie Ojca i Syna W tej właśnie chwili Jezus rozradował się…

Może spodoba Ci się też...