Na dobranoc i dzień dobry – Łk 19, 45-48

Total
0
Shares

Mój dom będzie domem modlitwy…

Wypędzenie przekupniów

Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do nich: Napisane jest: Mój dom będzie domem modlitwy, a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców. I nauczał codziennie w świątyni. Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie oraz przywódcy ludu czyhali na Jego życie. Tylko nie wiedzieli, co by mogli uczynić, cały lud bowiem słuchał Go z zapartym tchem.

Opowiadanie pt. “O ciasnocie w synagodze”

Tłumaczył się pewien Żyd, iż nie może wejść do środka synagogi, bo od ściany do ściany, od góry do dołu pełno jest nauk i przykazań: – Dla mnie nie ma już miejsca!

A gdy zauważył, że inni nie rozumieją jego wywodów, dodał: – Słowa, które spływają z warg nauczycieli i modlących się, nie pochodzą z serca nastawionego na niebo; nie wstępują więc na wysokość nieba, lecz zapełniają ten dom modlitwy, od ściany do ściany, od góry do dołu.

Refleksja

Każde Słowo Boże, zwłaszcza skierowane do uczestników zgromadzenia liturgicznego zawiera wiele wskazówek i pouczeń dla chrześcijańskiego życia. Dom Ojca powinien być miejscem, gdzie odkrywamy to, co On ma nam do powiedzenia, ale też miejscem wypowiedzenia własnych słów w formie pytań, wątpliwości, czy rozterek.

Bóg jest tym, który daje odpowiedź tam, gdzie się tego nie spodziewamy. Ma jednak swoje miejsce, które warto odwiedzać. Jest nią świątynia naszego serca…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Czy korzystasz ze Słowa Bożego w codziennym życiu?
2. Jakie masz ulubione miejsce do modlitwy?
3. Czy dostajesz od Boga więcej niż się tego spodziewałeś?

I tak na koniec…

“Są uczucia, których nie należy oblekać w słowa, gdyż mówienie o nich jest profanacją” (Mikołaj Gogol, Aforyzmy Gogol)

 

(Main Photo: presta / flickr.com / CC BY-NC 2.0)

 

 

Total
0
Shares
(fot. ~jjjohn~ / Foter.com / CC BY-NC-ND)

Na dobranoc i dzień dobry – Łk 19, 45-48

Mój dom, domem modlitwy… Wypędzenie przekupniów Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do…

Może spodoba Ci się też...