Objawienie prostaczkom…
Objawienie Ojca i Syna
W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.
Opowiadanie pt. „Najprostsza sprawa”
Franciszek Wolter (1694-1778), filozof niechętny chrześcijaństwu, na pytanie – „Czym jest Zmartwychwstanie?” – udzielił odpowiedzi, której nikt się po nim nie spodziewał. – Jak to możliwe mistrzu, – zagadnęła go znajoma dama – że są ludzie, którzy wierzą w Zmartwychwstanie?
Wolter zareagował. Dlaczego? Być może zdenerwował go fakt, że dama czekała na skwapliwe potwierdzenie swojego sądu o rzekomej głupocie chrześcijan. – Madame, Zmartwychwstanie jest najprostszą sprawą na świecie. Ten, który stworzył człowieka, może go po raz drugi powołać do życia!
Refleksja
Nie jest łatwo nam pojąć rzeczy trudne i skomplikowane w naszym życiu. To często tajemnica, którą zna tylko Bóg. Często nie rozumiemy tego co chce nam powiedzieć od razu, ale z czasem wiele spraw – okazuje się potem – wychodzi nam na dobre, mimo, że wcześniej tak się nam w ogóle nie wydawało. Tylko człowiek prosty może pojąć, co Bóg chce mu przekazać, bo jest w nim ufność i zaufanie w Bożą opatrzność…
Jezus wie, że wiele rzeczy, zwłaszcza tych, które dotyczą relacji Boga i człowieka, są raz łatwe, a innym razem tak trudne, że przekraczają nasze ludzkie myślenie. Tym bardziej potrzebna jest nam wiara, która przenosi góry, szczególnie naszego ludzkiego powątpiewania i zwątpienia. Nasze życie, to wciąż przygoda, która jest pisana naszym trudem życia. Od nas zależy, czy będziemy mieli się czym pochwalić na kartce zeszytu naszego życia…
3 pytania na dobranoc i dzień dobry
1. Jak odkrywać działanie Boga w naszym życiu?
2. Dlaczego cierpliwość jest tak ważna?
3. Jak nie wątpić w działanie Boga tu na ziemi?
I tak na koniec…
Nie trać nigdy cierpliwości; to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi (Antoine de Saint-Exupéry)