MISJA. Jezuicka gra planszowa

Total
0
Shares

Towarzystwo Jezusowe obchodzi w tym roku 450-lecie sprowadzenia jezuitów do Polski, ale również 200-lecie przywrócenia zakonu po jego kasacie w 1773 roku. Oba te wydarzenia są bardzo ważnym momentem w dziejach najliczniejszego zakonu świata, który swoją pracą Ad maiorem Dei gloriam (Na większą chwałę Bożą) przyczynia się nieustannie do – jak to powiedział jego założyciel, św. Ignacy Loyola – krzewienia wiary.

Towarzystwo Jezusowe, skupione na imieniu Jezusa, wciąż upodabnia się do swego Mistrza. Św. Ignacy Loyola jest nie tylko przewodnikiem, ale liderem we wszystkich sytuacjach, jakie napotykamy w codziennym życiu. Jezuici działają na polu nauki, edukacji, kultury, duchowości (rekolekcje) i misji. Jest to wciąż ta sama „praca na granicach”, gdzie obecność i zaangażowanie jezuitów zmienia nie tylko wspólnoty, społeczeństwa, ale nawet całe narody.

Nie od dziś wiadomo, że w parze z władzą idzie wielka odpowiedzialność. Prawdziwi liderzy potrafią łączyć obie te rzeczy. „Misja” to gra o takim przywództwie, w którym władza jest środkiem do celu, nigdy odwrotnie. Wcielając się w postać: Ignacego Loyoli, Franciszka Ksawerego, Stanisława Kostki, czy papieża Franciszka, będziecie mogli poznać nie tylko burzliwą i intrygującą historię zakonu jezuitów, ale przede wszystkim sprawdzić swoje zdolności planowania i strategii.

Wasze zadanie? Wspierajcie dzieła na terenie miasta, stawiajcie uniwersytety, szpitale, ale też mądrze pomagajcie ubogim i prowadźcie misje. Wraz z biegiem gry odkryjecie, czym jest prawdziwe przywództwo. Dynamiki dostarczą karty nieoczekiwanych wydarzeń. W drodze do celu pomogą Wam również słynni jezuici, którzy w swoim życiu łączyli cnoty duchowe z odwagą liderów, budując nie tylko wspólnotę ludzi wiary, ale niejednokrotnie sprawnie działające miasta.

Pomysłowość, heroizm, przywództwo i miłość – oto cechy, które musi mieć każdy, kto wyruszy na Misję. Odważysz się zbudować swoje dziedzictwo?

Koordynator całego projektu gry Misja, ówczesny manager jezuickich portali internetowych: DEON.pl i jezuici.pl – o. Mariusz Han SJ – powiedział:

Gra powstała na podstawie książek Chris’a Lowney’a: „Heroiczne przywództwo” oraz „Lider. Papież Franciszek”. Obie książki zostały wydane nakładem jezuickiego Wydawnictwa WAM, które istnieje od 1872 roku. Jest to najstarsze wydawnictwo katolickie w Polsce, które wydaje katechizmy, modlitewniki, książki na temat wiary i duchowości, rozprawy naukowe, literaturę piękną oraz książki dla dzieci i młodzieży. Gra „Misja” to wypełnienie przestrzeni, której brakowało mi w projektach DEON.pl i jezuici.pl. Chciałbym dotrzeć do czytelników naszych portali, ale w inny, bardziej bezpośredni sposób. Gra planszowa jest przestrzenią spotkania osób, które grając, mogą wiele się nauczyć o jezuitach i od jezuitów. Sądzimy, że cel ten został osiągnięty”.

Gra nie jest nudna bo wymaga od nas aktywności i podejmowania wyzwań na drodze do osiągnięcia upragnionego celu. Gra prowokuje do ciągłego wybierania tego, co dla mnie najlepsze, a nie poddawania się tylko „szczęśliwemu trafowi kostki”, mimo że, jak w każdej grze planszowej, kostka jest jednym z elementów gry. W trakcie gry mamy jeszcze do dyspozycji: planszę, 6 pionków graczy, 4 figury jezuitów, 32 żetony, 36 kart akcji, 1 kartę symboli jezuitów oraz instrukcję.

W grze planszowej „Misja. Gra o przywództwie”, może uczestniczyć od 2 do 6 osób. Zadaniem graczy jest wspieranie dzieł na terenie miasta, np. działalności uniwersytetu, szpitala, pomoc ubogim, wspieranie działań misyjnych, itp. Za konkretną pomoc otrzymują oni określoną liczbę punktów. Zwycięzcą zostaje osoba, która podczas gry zdobędzie najwięcej punktów i okaże się najlepszym liderem.

„Bądź iskrą, która zapali świat” mówił założyciel jezuitów do swoich przyjaciół, których wysłał na misję. Dzięki grze Misja odkryjesz w sobie przywódcę, obudzisz odwagę, a może nawet i heroizm. Bądź pomysłowy! Bądź liderem! Nie bój się Miłości!

Grę można zakupić poprzez stronę internetową: www.gramisja.pl oraz poprzez sklep internetowy: sklep.DEON.pl.

Zobacz też: Gra “Misja” u generała jezuitów

Gra Misja Plakat

Total
0
Shares
(fot. Nan Palmero / flickr.com / CC BY 2.0)

Video Gaming: Violence and Graphic Content for Rest and Relaxation.

Today modern life is inextricably connected with computer technology. This technology has already changed the manner in which…

Może spodoba Ci się też...