Papież o wyjeździe do Fatimy: jest pielgrzymką pokoju i nadziei

Total
0
Shares

W video przesłaniu skierowanym do Portugalii, papież Franciszek powiedział, że odwiedzi Fatimę jako pielgrzym pokoju i powierzy światu nieskazitelnemu sercu Maryi.

“Przyszedłem do was z radością, dzieląc się z wami Ewangelią nadziei i pokoju” – powiedział Papież w komunikacie wydanym przez Watykan 10 maja.

Papież Franciszek rozpocznie dwudniową wizytę w Fatimie od 12 do 13 maja, aby upamiętnić 100-lecia objawień maryjnych, które rozpoczęły się 13 maja 1917 r., kiedy to trzech pastuszków zobaczyło Maryję Dziewicę.

Podczas wizyty Papież będzie przewodniczył uroczystości kanonizacyjnej dwóch młodych świadków tego wydarzenia, błogosławionego Franciszka i błogosławioną Hiacyntę Marto.

W swoim przesłaniu Papież podziękował Portugalczykom i władzom za zrozumienie jego “decyzji o ograniczeniu wizyty w momentach i działaniach właściwych pielgrzymce do Sanktuarium w Fatimie u “stóp Matki Dziewicy”.

“Wiem, że chcecie, abym przyszedł do waszych domów i społeczności, wiosek i miast” – powiedział Papież – “Nie muszę dodawać, że chciałbym przyjąć to zaproszenie, ale dziś nie jest to możliwe”.

W miejscu objawień Papież zapowiedział, że zamierza podarować Maryi “bukiet najpiękniejszych kwiatów”, które Jezus powierzył jego trosce: to znaczy moich braci i siostry z całego świata, którzy zostali odkupieni przez jego krew.”

“Ofiaruje wszystko Matce Bożej prosząc ją, aby szeptała do każdego z was: “Moje Niepokalane Serce będzie twoim schronieniem i drogą, która doprowadzi cię do Boga “- powiedział Franciszek.

Papież zaznaczył, że jest wdzięczny i ma świadomość, że mieszkańcy Portugalii przygotowują się do towarzyszenia mu podczas tej pielgrzymki poprzez modlitwę, która “pomaga we wzroście naszych serc i przygotowuje do otrzymania Bożych darów. Modlitwa oświetla oczy każdego z nas tak, aby widział innych, jak Bóg ich widzi, kochać ich tak, jak Bóg ich kocha” – powiedział Papież.

mh / rv

Total
0
Shares
(fot. Erik Anestad / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)

USA: Jezuici oddadzą ziemie indiańskiemu plemieniu Sioux’ów

500 hektarów ziemi przekażą amerykańscy jezuici Rezerwatowi Indian Rosebud (RIR), który zamieszkują indiańskie plemiona Sioux’ów w Dakocie Południowej.…

Może spodoba Ci się też...