Na dobranoc i dzień dobry – J 15, 18-21

Total
0
Shares

I was też będą prześladować…

Nienawiść świata. Świadectwo Ducha świętego

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi.

Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał.

Opowiadanie pt. “O elekcji królewskiej”

Pewnego razu wszelkie ptactwo powietrzne postanowiło dokonać elekcji króla. Paw – jak ten najpiękniejszy – rościł sobie jedyne prawo do tego urzędu. Inne ptaki wycofały więc pospiesznie swoje kandydatury.

Kiedy ptasi sejmik elekcyjny rzeczywiście wybrał pawia na króla, zafrasowana kawka zapytała elekta: – Jeżeli teraz orzeł wpadnie na pomysł, aby nas prześladować, ciekawam, jak ty nas będziesz bronił?

Refleksja

Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią świata. Prześladowania indywidualnych osób i wspólnot chrześcijańskich obejmuje dziś 75 państw na całym świecie. Wielu chrześcijan zostało zabitych, brutalne bitych i prześladowanych lub też stale są dyskryminowani. Co roku słyszymy o ok. 150 tys. zamordowanych chrześcijan. Ok. 200 mln wciąż jest prześladowanych, a 350 mln poddawanych różnym formom dyskryminacji. Te liczby szokują zwłaszcza teraz, kiedy tak często mówi się o wolności każdej jednostki ludzkiej…

Prześladowani możemy być za wszystko. Trzeba być na to przygotowanym. I często tak jest na świecie, że ludzie doświadczają ucisku tylko dlatego, że chcą być wolni w swojej wierze. Dziś chrześcijanie nadal są prześladowani za swoją wiarę w Jezusa. Kościół wciąż jest niezrozumiany i napotyka na wiele przeciwności. Rzucane są mu kłody na których nie trudno się przewrócić. Tak było od początku powstania pierwszych gmin chrześcijańskich i tak jest i teraz, bo Ci, którzy chcą żyć zbożnie w Chrystusie Jezusie spotykają liczne prześladowania. Wielu z nich oddaje swoje życie za Chrystusa, który jest zmartwychwstaniem i życiem…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Co znaczy prześladować kogoś?
2. Czy spotykasz niezrozumienie i przeciwności w związku z wyznawana przez Ciebie wiarą?
3. Czy wierzysz i znaczy dla Ciebie, że Chrystus jest zmartwychwstaniem i życiem?

I tak na koniec…

Wielu biednych ludzi musi chodzić boso, ponieważ nie stać ich na buty. Stwórca skorzystał ze sposobności. Zauważę mimochodem, że on zawsze zwraca uwagę na biednych. Dziewięć dziesiątych swych chorobowych wynalazków przeznaczył dla biednych i oni je otrzymują. (…) Nie podejrzewajcie mnie, że mówię lekkomyślnie, bo to nieprawda; ogromna masa niosących nieszczęście wynalazków Stwórcy jest specjalnie przeznaczona do prześladowania biednych (Mark Twain)

 

Total
0
Shares
(fot. MyFWCmedia / Foter / Creative Commons Attribution-NoDerivs 2.0 Generic / CC BY-ND 2.0)

Na dobranoc i dzień dobry – J 15, 18-21

Znienawidzić do końca… Nienawiść świata. Świadectwo Ducha Świętego Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie,…

Może spodoba Ci się też...