Na dobranoc i dzień dobry – J 16, 20-23a

Total
0
Shares

Czekanie popłaca…

Zapowiedź powtórnego przyjścia

Jezus powiedział do swoich uczniów: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość. Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu z powodu radości, że się człowiek narodził na świat.

Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać. W owym zaś dniu o nic Mnie nie będziecie pytać.

Opowiadanie pt. “O ośle i dziennikarzu”

W małym miasteczku zdarzył się nieszczęśliwy wypadek samochodowy. Wokół miejsca wypadku zebrało się szybko mrowie ludzi. W tłumie gapiów znalazł się też reporter z miejscowego dziennika. Usiłował podejść bliżej, aby zobaczyć, kto padł ofiarą wypadku.

Chciał bezpośrednio przeżyć grozę chwili. Tłum jednak był tak gęsty, że dziennikarz nie miał szans. Więc przyszła mu myśl, aby zastosować prosty chwyt: – Ludzie, przepuście mnie, jestem ojcem ofiary wołał na cały głos.

Ludzie rzeczywiście się rozstąpili, patrząc dwuznacznie po sobie. Reporter dotarł do miejsca wypadku i tu stwierdził naocznie, że ofiarą był osioł, equues asinus – pamiętał jeszcze ze szkoły.

Refleksja

Oczekiwanie, które jest jednocześnie czasem nabierania sił fizycznych, emocjonalnych oraz duchowych, jest najlepszym czasem, jaki dajemy sobie samemu. Nie marnujemy wtedy godzin i dni, ale wciąż jesteśmy gotowi do podjęcia nowych wyzwań, które stawia przed nami Bóg. Tylko w ten sposób każda minuta naszego życia jest poświęcona Temu, który nas stworzył…

Jezus dawał czas każdemu na zmianę dotychczasowego życia. Nic nie zmieniłoby się w napotkanym przez Niego człowieku, gdyby nie podjęta decyzja, która miała przemieniać dotychczasowe życie. Wielu z tej dobrej rady skorzystało, wielu zaś z zacięciem nie pozwalało na to, aby Jezus choć troszkę zmienił ich życie. W ten sposób zacietrzewienie zbierało swoje owoce. Tylko uparte serce traci nie tylko w swoich oczach, ale i innych ludzi…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Dlaczego warto dać sobie czas dla ciała, emocji i ducha?
2. Dlaczego warto podejmować kolejne wyzwania?
3. Jak zmieniać swoje dotychczasowe życie?

I tak na koniec…

Wyzwania jakie stawia życie, nie powinny cię paraliżować. One pomogą ci odkryć siebie (Bernice Johnson Reagon)

 

Total
0
Shares
(fot. srboisvert / flickr.com / CC BY 2.0)

Na dobranoc i dzień dobry – J 16, 20-23a

Radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać… Zapowiedź powtórnego przyjścia Jezus powiedział do swoich uczniów: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam…

Może spodoba Ci się też...