Na dobranoc i dzień dobry – Łk 13, 18-21

Total
0
Shares

Królestwo Boże jest wśród nas…

Przypowieść o ziarnku gorczycy i o zaczynie

Jezus mówił: Do czego podobne jest królestwo Boże i z czym mam je porównać?

Podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posadził w swoim ogrodzie. Wyrosło i stało się wielkim drzewem, tak że ptaki powietrzne gnieździły się na jego gałęziach.

I mówił dalej: Z czym mam porównać królestwo Boże? Podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż wszystko się zakwasiło.

Opowiadanie pt. “Plan pokoju dla wszystkich”

Po zakończeniu pierwszej wojny światowej, pewien Amerykanin ustalił nagrodę w wysokości miliona dolarów dla tego, kto opracuje plan uniwersalnego pokoju. Zgłoszono ponad 22000 planów i propozycji!

Sąd konkursowy długo i nadzwyczaj wnikliwie oceniał każdą ze zgłoszonych propozycji, w końcu jednak odnalazł plan najkrótszy, najbardziej lapidarnie sformułowany i jednocześnie najbardziej przekonywujący. Składał się on tylko z dwu słów: “Przyjmijcie Jezusa”.

Refleksja

Nie możemy się przerażać ilością pracy, która nam została powierzona, aby czynić dobro na ziemi. Dobro, to “towar deficytowy” w dzisiejszych czasach, stąd warto o niego zadbać. Wszystko po to, aby pojawił się w naszym życiu, ale także sercach innych ludzi. Zasiane dobro będzie stale się rozwijać i promieniować na innych jeśli będziemy o nie wciąż dbać. Musimy mieć stalę tą świadomość, że tworzenie dobra na ziemi to za mało, trzeba je wciąż “podlewać” i chronić…

Jezus uczy nas, że Królestwo dobra jest w nas jak drzewo, które trzeba wpierw zasadzić, pielęgnować, podlewać i wciąż o nie dbać. Bez naszej opieki i pielęgnacji nie ma najmniejszych szans, aby dobro rozwijało się w około nas i wśród innych ludzi. Swoim “wachlarzem” życzliwości powinniśmy ogarniać nie tylko naszych przyjaciół, ale także i tych, którzy nam źle życzą…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Jak przyczyniać się do tworzenia dobra?
2. Jak dbać o siebie i innych?
3. Dlaczego życzliwość “popłaca”?

I tak na koniec…

Dla każdego mam życzliwość, staram się wywoływać uśmiech u ludzi smutnych i rozweselić ich. Chcę mieć dobry wpływ na ludzi i pomagać im. Chcę służyć Bogu i kochać Go (Antoni Scheur)

 

(Main Photo: chant0m0 / Foter / CC BY-NC-ND)

 

 

Total
0
Shares
(fot. pixelblume / flickr.com / CC BY-NC-SA 2.0)

Na dobranoc i dzień dobry – Łk 13, 22-30

Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi… Odrzucenie Żydów Tak nauczając, szedł przez miasta i wsie i odbywał swą podróż…

Może spodoba Ci się też...