Na dobranoc i dzień dobry – Mt 10, 7-13

Total
0
Shares

Przywitajcie z pozdrowieniem…

Mowa misyjna

Jezus powiedział do swoich Apostołów: Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!

Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy. A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie.

Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was!

Opowiadanie pt. “Spotkać Boga w człowieku”

W małej wiosce francuskiej Ars żył w ubiegłym stuleciu proboszcz Jan Vianney.

Przyjeżdżali do niego ludzie z całej Francji, spowiadali się, wracali do Boga. Wybrał się też i pewien profesor Sorbony, człowiek niewierzący, w złośliwej intencji, by przy pomocy swej wiedzy wykpić i wyśmiać prostego wiejskiego księdza.

Gdy wrócił do Paryża, a jego wolnomyślni koledzy pytali go o wrażenia z Ars, odpowiedział z całą powagą: “Spotkałem Boga w człowieku”.

Refleksja

Nasza misja głoszenia dobrej nowiny powinna być przeniknięta dobrym pozdrowieniem. To ono jest bardzo ważne, bo “ustawia” naszą rozmowę z rozmówcą. Miłe i braterskie pozdrowienie otwiera przestrzeń do dialogu, który jest nam potrzebny nawet wtedy, gdy naprzeciwko nam stoi nawet nasz wróg. Tylko w ten sposób możliwe jest znalezienie płaszczyzny podstawowego porozumienia…

Jezus uczy nas dziś i poucza o głoszeniu misji, jaką nam zleca. Głoszenia zmartwychwstania, które otwiera nie tylko serca ludzi, ale przede wszystkim serca samych. Któż bowiem nie chce być nieśmiertelnym. Nasze życie powinny być pochłonięte głoszeniem Jezusa, bo to on daje nam odwagę w byciu wiernym Jego misji na falach wszystkich niebezpieczeństw napotkanych w życiu…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Czy pozdrawiasz innych ludzi w spotkaniu?
2. Jaka jest Twoja obrana misja?
3. Czy jesteś pochłonięty głoszenia Jezusa?

I tak na koniec…

Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych (Konfucjusz)

 

Total
0
Shares
(fot. Susan Frazier / flickr.com / by-nc-2.0/)

Kuracja przez oczyszczenie z grzechu

Pastor Norman Yincent Peale opowiadał, jak kiedyś w niedzielę po porannej mszy pewna kobieta podeszła do niego i…

Może spodoba Ci się też...