Na dobranoc i dzień dobry – J 6, 24-35

Total
0
Shares

Posil się i działaj…

Mowa eucharystyczna

Kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że na brzegu jeziora nie ma Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam Go szukali. Gdy zaś Go odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: «Rabbi, kiedy tu przybyłeś?»

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, że widzieliście znaki, ale dlatego, że jedliście chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec».

Oni zaś rzekli do Niego: «Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?»

Jezus odpowiadając rzekł do nich: «Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał».

Rzekli do Niego: «Jakiego więc dokonasz znaku, abyśmy go widzieli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz? Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: “Dał im do jedzenia chleb z nieba”».

Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu».

Rzekli więc do Niego: «Panie, dawaj nam zawsze tego chleba».

Odpowiedział im Jezus: «Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie».

Opowiadanie pt. “Dzielenie się najlepszym ziarnem, Bruno Ferrero”

Pewien rolnik, którego kukurydza zawsze dostawała pierwszą nagrodę na Targu Stanowym, miał zwyczaj dzielenia się swym najlepszym ziarnem z wszystkimi rolnikami w okolicy.

Kiedy zapytano go dlaczego, powiedział: “To jest doprawdy w moim własnym interesie. Wiatr zdmuchuje pyłek i niesie go z pola na pole. Więc jeśli moi sąsiedzi uprawiają kukurydzę gorszej jakości, przekrzyżowanie obniża jakość mojej. Dlatego zależy mi, żeby siali tylko najlepszą z najlepszych”.

Refleksja

Każdy z nas potrzebuje odpoczynku, aby mógł nie tylko efektownie, ale przede efektywnie działać. Odpoczynek jest nam potrzebny, aby nabrać sił do dalszej drogi. Potrzebny jest też czas, abyśmy nabrali mocy, którą będziemy mogli dzielić się również z innymi ludźmi. Ważny jest ten czas, bo to dzięki niemu możemy dzielić się nie tylko nasza widzą, ale przede wszystkim duchem, który przemienia oblicze tej ziemi…

Jezus zachęca nas, abyśmy przy stole posilali nasze ciała, ale także i naszego ducha. Nasza wiara, nadzieja i miłość, jeśli ukształtowane są przy stole Jezusa, wtedy mają moc przemiany oblicza tego świata, każdego człowieka. On sam pokazywał swoim uczniom jak należy codziennie działać. Nie samym chlebem żyje człowiek…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Do czego jest nam potrzebny odpoczynek?
2. Dlaczego trzeba posilić nie tylko ciało, ale i ducha?
3. Dlaczego nie samym chlebem żyje człowiek?

I tak na koniec…

Wszystko co dajesz innym, dajesz sobie samemu (Bruno Ferrero)

 

Total
0
Shares
(fot. Cody Jones / flickr.com / CC BY 2.0)

18 N. zwykła, Zjeść i pójść dalej, J 6, 24-35

Znany angielski dziennikarz przeprowadził wiele mówiący nam wszystkim test. Kupił kilogramowy bochenek chleba i stanął z nim na…

Może spodoba Ci się też...