Na dobranoc i dzień dobry – Łk 6, 12-19

Total
0
Shares

Przebywam z kim chcę…

Wybór dwunastu

W tym czasie Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga. Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami: Szymona, którego nazwał Piotrem; i brata jego, Andrzeja; Jakuba i Jana; Filipa i Bartłomieja; Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą.

Zeszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu; przyszli oni, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych chorób. Także i ci, których dręczyły duchy nieczyste, doznawali uzdrowienia. A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich.

Opowiadanie pt. “O alfabecie i Ewangelii”

Chiara Lubich (ur. 1920), założycielka i przełożona “Dzieła Maryi”, powstałego w Trydencie w 1943 r., tak motywuje konieczność życia wiarą w przemówieniu do biskupów w Rocca di Papa, 24 I 1978 roku.

Alfabet składa się z niewielkiej liczby liter, lecz kto ich nie zna i nie nauczy się kilku reguł gramatycznych, pozostanie analfabetą. Ewangelia jest niedużą książką, ale ci, którzy nie żyją zawartymi w niej słowami; pozostają – jeśli można tak powiedzieć – chrześcijanami niedorozwiniętymi. Dają oni obraz Kościoła, który jest daleki od tego, co chciał i założył Chrystus.

Refleksja

W naszym życiu wybieramy wokół siebie ludzi z którymi jest nam po prostu dobrze. Nie spędzamy naszych dni z tymi, którzy nas ranią lub obrażają. Nasz instynkt samozachowawczy mówi nam, aby uciekać od tych, którzy źle wpływają na nasze życie. Wzajemne kopanie się i szarpanie jeszcze nigdy nikomu na zdrowie nie wyszło. Stąd tak ważna jest selekcja i rozważny wybór tych z którymi spędzamy nasz czas. W myśl powiedzenia: “z kim przestajesz, takim się stajesz” wybieramy tych, którzy ubogacają nasze życie …

Jezus wskazuje nam drogę powoływania tych, których wybiera jako towarzyszy życia. Wpierw, póki wspólnie zaczną coś robić, jest modlitwa do Ojca. To czas rozeznania i wyciszenia, a także odosobnienia, które daje moc do podjęcia konkretnej decyzji, aby być dla innych i z innymi. Każde nasze spotkanie z drugim człowiekiem powinno być ogarnięte modlitwą, która jeśli jest szczera, o tyle pomaga w szczerym odkryciu drugiego człowieka…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Ilu masz przyjaciół, ludzi z którymi Ci jest dobrze?
2. Dlaczego modlitwa pomaga nam w dobrych wyborach?
3. Jak wciąż odkrywać innych ludzi?

I tak na koniec…

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać (autor nieznany)

 

(Main Photo: Jenn and Tony Bot / Foter.com / CC BY-NC)

 

 

Total
0
Shares
(fot. eschipul / Foter / CC BY-SA)

Na dobranoc i dzień dobry – Łk 6, 12-19

Każdy z nas… Wybór Dwunastu Zdarzyło się, że Jezus wyszedł na górę, aby się modlić i całą noc…

Może spodoba Ci się też...