Czekanie popłaca…

Zapowiedź powtórnego przyjścia

Jezus powiedział do swoich uczniów: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość. Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu z powodu radości, że się człowiek narodził na świat.

Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać. W owym zaś dniu o nic Mnie nie będziecie pytać.

Opowiadanie pt. „O ośle i dziennikarzu”

W małym miasteczku zdarzył się nieszczęśliwy wypadek samochodowy. Wokół miejsca wypadku zebrało się szybko mrowie ludzi. W tłumie gapiów znalazł się też reporter z miejscowego dziennika. Usiłował podejść bliżej, aby zobaczyć; kto padł ofiarą wypadku.

Chciał bezpośrednio przeżyć grozę chwili. Tłum jednak był tak gęsty, że dziennikarz nie miał szans. Więc przyszła mu myśl, aby zastosować prosty chwyt: – Ludzie, przepuście mnie, jestem ojcem ofiary wołał na cały głos.

Ludzie rzeczywiście się rozstąpili, patrząc dwuznacznie po sobie. Reporter dotarł do miejsca wypadku i tu stwierdził naocznie, że ofiarą był osioł, equues asinus – pamiętał jeszcze ze szkoły.

Refleksja

Oczekiwanie, które jest jednocześnie czasem nabierania sił fizycznych, emocjonalnych oraz duchowych, jest najlepszym czasem, jaki dajemy sobie samemu. Nie marnujemy wtedy godzin i dni, ale wciąż jesteśmy gotowi do podjęcia nowych wyzwań, które stawia przed nami Bóg. Tylko w ten sposób każda minuta naszego życia jest poświęcona Temu, który nas stworzył…

Jezus dawał czas każdemu na zmianę dotychczasowego życia. Nic nie zmieniłoby się w napotkanym przez Niego człowieku, gdyby nie podjęta decyzja, która miała przemieniać dotychczasowe życie. Wielu z tej dobrej rady skorzystało, wielu zaś z zacięciem nie pozwalało na to, aby Jezus choć troszkę zmienił ich życie. W ten sposób zacietrzewienie zbierało swoje owoce. Tylko uparte serce traci nie tylko w swoich oczach, ale i innych ludzi…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Dlaczego warto dać sobie czas dla ciała, emocji i ducha?
2. Dlaczego warto podejmować kolejne wyzwania?
3. Jak zmieniać swoje dotychczasowe życie?

I tak na koniec…

Wyzwania jakie stawia życie, nie powinny cię paraliżować. One pomogą ci odkryć siebie (Bernice Johnson Reagon)