Poznaj swoją wartość…

Total
0
Shares

Ojciec powiedział do swojej córki: „Skończyłaś szkołę z wyróżnieniem, oto samochód, który nabyłem wiele lat temu. Ma kilka lat. Ale zanim ci go dam, zabierz go na parking używanych samochodów w centrum i powiedz im, że chcę go sprzedać i zobacz ile ci oferują”.

Córka poszła na parking używanych aut ,wróciła do ojca i powiedziała: „Zaoferowali mi $1000 bo wygląda na bardzo zmęczony”.

Ojciec powiedział: „Zabierz go do lombardu”. Córka poszła do lombardu, wróciła do ojca i powiedziała: „Pan w sklepie zaoferował $100 ponieważ to był bardzo stary samochód”.

Ojciec poprosił córkę, żeby pojechała do klubu samochodowego i pokazała im samochód.

Córka wzięła samochód do klubu, wróciła i powiedziała ojcu: „Niektórzy w klubie zaoferowali za niego $100.000 ponieważ to Nissan Skyline R34, kultowy samochód i szuka go wielu”.

Ojciec powiedział do swojej córki: „Właściwe miejsce ceni Cię we właściwy sposób”.

Jeśli nie jesteś ceniona, nie bądź zła, to znaczy, że jesteś w złym miejscu. Ci, którzy znają Twoją wartość, to ci, którzy Cię doceniają. Nigdy nie zostawaj w miejscu, gdzie nikt nie widzi twojej wartości.

(opowiadanie znalezione na Fb)

Total
0
Shares
(fot. Neil Moralee / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)

Jesteśmy edycją limitowaną

Syn zapytał kiedyś swojego ojca: „Jak żyłeś wcześniej bez dostępu do technologii: bez internetu, bez komputerów, bez telewizorów, bez klimatyzacji, bez telefonów komórkowych?”. Ojciec odpowiedział: „Tak…

Może spodoba Ci się też...