Na dobranoc i dzień dobry – Mt 17, 14-20

Total
0
Shares

Bez wiary jest ograniczona moc działania…

Uzdrowienie epileptyka

Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i padając przed Nim na kolana, prosił: «Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. Przyprowadziłem go do Twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić».

Na to Jezus odrzekł: «O, plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was cierpieć? Przyprowadźcie Mi go tutaj!» Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie.

Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: «Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?»

On zaś im rzekł: «Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: “Przesuń się stąd tam”, i przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was».

Opowiadanie pt. “Piorun, Bruno Ferrero”

W czasie niedzielnej Mszy św. nagle rozpętała się gwałtowna burza. Piorun uderzył w dzwonnicę i wstrząsnął murami kościoła, w którym było pełno ludzi.

Celebrans widocznie przerażony, zwrócił się do wiernych: – “Przerwijmy na chwilę Mszę św. i pomódlmy się…”

Refleksja

Naszą wiarę kształtujemy przez całe życie. To nie jest coś, co raz jest nam dane. Wiarę trzeba stale pielęgnować, jak kwiat, który bez potrzebnych zabiegów, sam nie przeżyje wiele. Tylko systematyczność i ofiarność oraz oddanie się całym sobą, gwarantuje nam to, że będzie w nas nowy człowiek. Swoim zachowaniem dać może wtedy świadectwo dla wielu…

Jezus uczy, że w każdym z nas jest moc przemiany świata. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy źródłem naszego działania jest Jezus, a nie my sami. Egoizm, czyli postawienie tylko na siebie, niszczy tylko w nas ogromną moc wiary. Jeśli wiara zostanie w nas przez Niego uruchomiona, możemy wtedy przenosić góry. Wiara to moc, którą odkrywamy w sobie przez całe życie. Jeśli się ją stale poznaje, chce się jej jeszcze więcej nie tylko dla siebie, ale także dla i innych ludzi…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Dlaczego naszą wiarę kształtujemy przez całe życie?
2. Czy jest w Tobie moc przemiany tego świata?
3. Dlaczego wiara jest tak dla nas cennym darem?

I tak na koniec…

Przyzwyczajenie pokrywa kurzem, skorupą, potrafi przyćmić nawet sprawy najpiękniejsze i największe.  W rezultacie więc sprawy te dzieją się jakby “na niby” (Bruno Ferrero)

 

Total
0
Shares
(fot. Irene Mei / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)

19 N. zwykła, Nie szemrajcie, J 6, 41-51

Paweł, Marta i Piotruś siedzą przy stole. – Mama, daj mi chleba – woła Paweł. Matka nie zareagowała.…

Może spodoba Ci się też...