Na dobranoc i dzień dobry – J 3, 31-36

Total
0
Shares

Uwierzyć do końca…

Jezus a Jan Chrzciciel

Jezus powiedział do Nikodema: Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkimi, a kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba pochodzi, Ten jest ponad wszystkim. Świadczy On o tym, co widział i słyszał, a świadectwa Jego nikt nie przyjmuje.

Kto przyjął Jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny. Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi słowa Boże: a z niezmierzonej obfitości udziela /mu/ Ducha. Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce. Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży.

Opowiadanie pt. “Boży plan wobec Anny”

Przed wypadkiem 17 letnia Anna była przeciętną, miłą i wesołą dziewczyną. Żyła beztrosko pod opieką rodziców, chodziła do szkoły, była zakochana w chłopcu, z którym mieli zamiar się pobrać. Marzenia jej legły w gruzach. Skacząc do wody, uderzyła głową o coś twardego. Pęknięcie dwóch kręgów spowodowało paraliż ręki i nóg.

Zaczął się dla niej okres buntu i rozpaczy, była bliska samobójstwa. Leżąc nieruchomo, we wszystkim zdana na innych, bez przerwy pytała: Jak Bóg mógł do tego dopuścić? Dlaczego właśnie ja? Jaki jest sens życia?

Potem zaczęła czytać Biblię. Zaczęła również swoje cierpienie wiązać z wiarą w Boga. Zrozumiała, że Bóg wybrał dla niej spośród wielu możliwości życia – życie człowieka sparaliżowanego. Zrozumiała i uwierzyła, że nogi, które nie mogą chodzić i ręce, które nie mogą nic zrobić są jakąś nitką we wspaniałym wzorze Bożego planu.

Refleksja

Wiara w to, że On może wszystko dodaje naszemu życiu skrzydeł, które pozwalają nam unosić się i działać na wyżnach naszych duchowych możliwości. Wiara bowiem pomocna w przezwyciężeniu każdej sytuacji życiowej z którą przyszło nam się zmierzyć. Nie jest łatwo przyjąć cierpienie i pogodzić się z tym, że już zawsze tak będzie. Choroba, smutek, łzy, bezradność, itp. jeśli nie będą przyjęte przez wiarę, to życie staje się wtedy nie do zniesienia…

Jezus miał świadomość misji Ojca. Wiedział, że tylko ten, który Mu uwierzy, wierzy też i Ojcu. I odwrotnie, jeśli kto uwierzył Ojcu, to musiał uwierzyć i Jezusowi, którzy są jednością.  Misją Jezusa jest wprowadzenie jedności między człowiekiem i Bogiem, aby mógł wrócić do źródła swojego życia, które dał Bóg, który jest miłością. Człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Ojca, który stworzył go z miłości…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Dlaczego warto wierzyć w naszym życiu?
2. Dlaczego boimy się cierpienia?
3. Dlaczego tak trudno powierzyć Bogu to, co nas boli?

I tak na koniec…

Wierzyć – to znaczy nawet nie pytać, jak długo jeszcze mamy iść po ciemku (Jan Twardowski)

 

Total
0
Shares
(fot. Ludovic Hirlimann / flickr.com / CC BY-SA 2.0)

Na dobranoc i dzień dobry – J 3, 31-36

Świadczymy o Nim każdego dnia… Jezus a Jan Chrzciciel. Nikodem Jezus powiedział do Nikodema: Kto przychodzi z wysoka,…

Może spodoba Ci się też...