Na dobranoc i dzień dobry – Łk 17, 20-25

Total
0
Shares

Wpierw musimy swoje wycierpieć…

Przyjście królestwa Bożego. Dzień Syna Człowieczego

Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: “Oto tu jest” albo: “tam”. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest.

Do uczniów zaś rzekł: Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie.

Powiedzą wam: Oto tam lub: Oto tu. Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego. Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie.

Opowiadanie pt. “O niebie tu i teraz”

Ucznia, którego nie opuszczała myśl o życiu po śmierci, zagadnął niespodziewanie stary mistrz: -Dlaczego tracisz czas na myślenie o życiu przyszłym? Szkoda przecież najmniejszej chwili!

– A czyż można o tym nie myśleć? – zdziwił się młodzieniec. – Oczywiście – odparł mistrz. – W jaki sposób? – chciał wiedzieć uczeń. – Żyjąc w niebie tu i teraz – odpowiedział mędrzec.

– A gdzie jest to niebo? – pytał dalej młody człowiek. – Właśnie tu i teraz – stwierdził mistrz.

Refleksja

Zapowiedź przez Jezusa przyjścia Królestwa Bożego to nie sen, tylko rzeczywistość, która jakże jest nam bliska. Ona już jest, ale jeszcze nie do końca. Nie wiemy bowiem kiedy ona przyjdzie, ale musimy na nią być wciąż przygotowani. Jednocześnie wiemy, że Królestwo Boże jest wśród nas, zatem już terasz jesteśmy wkomponowani w rzeczywistość, która nas otacza. Stąd tak ważne jest nasze zaangażowanie…

Zaufanie Jezusowi jest bardzo ważne, który wie i mówi nam, że także inni ludzie, którzy są w około nas, powinni być zaangażowani w rozwój Królestwa Bożego. Uczniowie Jezusa spotykają bowiem tych, którzy wierzą w obecność Boga w ich życiu, ale także i tych, którzy wobec Niego są sceptycznie nastawieni. Ich wiara jest za mała, aby dostrzec Królestwo Boga w ich życiu i innych ludzi, dlatego tak potrzebne jest nasze zaangażowanie odkrywania kolorów codziennego życia…

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Czy jesteś gotowy na przyjście Królestwa Bożego?
2. Czy ufasz Jezusowi we wszystkim
3. Czy pomagasz innym, aby widzieli Boga w normalnych wydarzeniach?

I tak na koniec…

Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci (Paulo Coelho)

 

(Main Photo: Vermin Inc / Foter.com / CC BY-NC-SA)

 

 

Total
0
Shares
(fot. zubrow / Foter.com / CC BY-NC)

Na dobranoc i dzień dobry – Łk 17, 26-37

Nie należy się bać… Dzień Syna Człowieczego Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak działo się za dni Noego,…

Może spodoba Ci się też...