Na dobranoc i dzień dobry – Mk 2, 18-22

Total
0
Shares

Wszystko ma swój czas i miejsce…

Sprawa postów

Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Niego i pytali: Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?

Jezus im odpowiedział: Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo pana młodego majką u siebie. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć.

Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze /część/ ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino /należy wlewać/ do nowych bukłaków.

Opowiadanie pt. “Zegar słoneczny”

Warowne opactwo benedyktynów z XI wieku. Na ścianie budynku klasztornego znajduje się zegar słoneczny w kształcie malowidła wyobrażającego świętego Sebastiana, przywiązanego do rozłożystego drzewa.

Twarz Świętego naznaczona jest cierpieniem. Żelazna włócznia, która tkwi w jego boku, jest… wskazówką zegara słonecznego. W okrwawionej włóczni, odmierzającej godziny, znaleźć można jeszcze jeden dowód, że męczeństwo jest miarą czasu.

Refleksja

Sami wiemy, że jak coś dobrze jest zaplanowane, to wtedy możemy spodziewać się końcowego sukcesu. Wszystko bowiem ma swój czas i miejsce, aby zostało dokładnie i systematycznie zaplanowane, a potem też zrealizowane. Wciąż zdążymy do doskonałości w naszym życiu, która wpływa na jakość naszych codziennych dni. Każdy trud życia staje się pewnego rodzaju wyzwaniem, ale i dobrodziejstwem…

Jezus, mimo, że Jego spotkania z innymi ludźmi były spontaniczne, jednak w całości Jego działalności miały pewien plan. Działalność była skierowana wg pewnego zamysłu. Wszystko po to, aby spotkać się z tymi, którzy na Niego czekali. Jego misja głoszenia słowa i leczenie ludzi przebiegała przez to systematycznie, ale nie bez przeszkód. Wszyscy wiemy, że problemy są nieodłącznym elementem naszego ziemskiego życia. Z tymi samymi problemami zmaga się każdy z nas …

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Dlaczego planowanie jest dobre?
2. Co wpływa na jakość naszych codziennych dni?
3. Dlaczego warto dążyć do celu?

I tak na koniec…

Żeby dokonać wielkich rzeczy, musimy nie tylko działać, ale także marzyć, nie tylko planować, ale także wierzyć (Anatol France (François Anatole Thibault)

 

Total
0
Shares
(fot. Eddi van W. / flickr.com / CC BY-ND 2.0)

Na dobranoc i dzień dobry – Mk 2, 18-22

Post ma czemuś służyć… Sprawa postów Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Niego i…

Może spodoba Ci się też...